Аналітична та фізико-колоїдна хімія

Тема 5 Ацидиметрія (метод нейтралізації)

Висновки


Метод нейтралізації - найважливіший метод титриметрического аналізу. Заснований на реакції нейтралізації, яка спрощено записується у вигляді

Н + + ОН- = Н2О.

Методами кислотно-основного титрування визначають концентрацію сильних і слабких кислот, сильних і слабких основ, в тому числі кислих і основних солей. Можливо також визначення речовин, що не володіють кислотно-основними властивостями, але вступають в реакцію з кислотами або основами. Зміст цих речовин зазвичай визначається методами прямого титрування, хоча в деяких випадках використовуються методики зворотного титрування та титрування по заміщенню.

Для встановлення кінцевої точки титрування зазвичай застосовують різні індикатори, чітко змінюють своє забарвлення. У кожному конкретному випадку кислотно-основного титрування індикатор підбирають таким чином, щоб показник титрування його якомога точніше збігся з точкою еквівалентності. З цією метою необхідно побудова кривих титрування.

Методи кислотно-основного титрування застосовують в контролі виробництва в хімічній, текстильній, харчовій промисловості, в технології пластмас і волокон, добрив, в металургії і т.д. Велике значення має розглянутий метод при санітарно-гігієнічної оцінки об'єктів навколишнього середовища, так як промислові стоки можуть містити кислі або лужні відходи.

 

Метод нейтрализации - важнейший метод титриметрического анализа. Основан на реакции нейтрализации, которая упрощённо записывается в виде Н+ + ОН- = Н2О.

Методами кислотно-основного титрования определяют концентрацию сильных и слабых кислот, сильных и слабых оснований, в том числе кислых и основных солей. Возможно также определение веществ, не обладающих кислотно-основными свойствами, но вступающих в реакцию с кислотами или основаниями. Содержание этих веществ обычно определяется методами прямого титрования, хотя в некоторых случаях используются методики обратного титрования и титрования по замещению.

Для установления конечной точки титрования обычно применяют различные индикаторы, четко изменяющие свою окраску. В каждом конкретном случае кислотно-основного титрования индикатор подбирают таким образом, чтобы показатель титрования его как можно точнее совпал с точкой эквивалентности. С этой целью необходимо построение кривых титрования.

Методы кислотно-основного титрования применяют в контроле производства в химической, текстильной, пищевой промышленности, в технологии пластмасс и волокон, удобрений, в металлургии и т.д. Большое значение имеет рассматриваемый метод при санитарно-гигиенической оценке объектов окружающей среды, так как промышленные стоки могут содержать кислые или щелочные отходы.


© 2023 СумДУ
created with Lectur'EDbeta